Yemek odasına sandalye alternatifleri

Yemek odası mobilyalarını değiştirmeyi düşünüyorsanız, sandalyelerinizi yenileyerek işe başlayabilirsiniz. Masanızdan memnunsanız sadece sandalyelerinizi değiştirerek odanıza bambaşka bir hava katmanız mümkün. Sizin için bir araya getirdiğimiz bu güzel dekorasyonönerileri yemek odanızı faklı bir görünüme kavuşturmanızı sağlayacak.

yemek-sandalye

Tüm sandalyeleri aynı model seçmek yerine faklı renk ve malzemeden sandalyeleri bir araya getirebilirsiniz. Ahşap ve metal sandalyelerinizi birlikte kullanarak farkı bir uyum yakalayabilirsiniz.

yemek-odasi-sandalye

Özellikle küçük odalarda cam bir masa ve şeffaf sandalyeler ideal bir seçim olacaktır. Şeffaf görünümlü mobilyalar yalın duruşuyla odanıza aydınlık ve ferah bir hava katarken, aynı zamanda mekanda az eşya varmış hissi yaratır.

cam-kenarı-koltuk

Odanızın cam kenarında bir yemek köşesi oluşturacaksanız, cam önüne geniş bir kanepe yerleştirip masanın diğer kenarlarında sandalye kullanabilirsiniz. Böylece farklı ve şık bir yemek köşesinin yanı sıra daha geniş oturma alanına sahip olursunuz.

masa-sandalye-farklı

Masanızın başında tekli bir koltuk kullanarak farklı ve konforlu bir seçim yapabilirsiniz. Diğer sandalyelerin minderlerini koltuğunuza uygun desen ve renklerde seçerseniz uyumlu bir dekor yaratmış olursunuz. Rengarenk çiçek desenli kumaşlar tercih ederek sevimli ve canlı bir yemek köşesi oluşturabilirsiniz.


yemek-sofra

Masanızın uzun kenarına kanepe yerleştirerek farklı ve şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Oturma düzenini yemek odanızın şekline göre oluşturmanızda fayda var.

sandalye-karisik

Yemek masanızın etrafına aynı model sandalye koyacağınıza aynı türden fakat farklı formlarda sandalyeler kullanarak farklılık ile şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz.

bank-masa

Yemek masanızı bank ve taburelerle de tamamlayabilirsiniz. Tabure ve bank modelleri arkalık olmadığı için odanıza daha ferah bir hava katabilir.